İnstagram

İşletmeler için Instagram’a Nasıl Geçilir?

İşletmeler, Facebook sayfalarını Instagram hesaplarına bağlayarak bir İşletme profili oluşturabilirler. Bunu hesabınızı İşletme olarak değiştirmek için adım adım bir kılavuz oluşturduk ve sizi güncellemenin avantajları ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgilendireceğiz.

İşletmeler için Instagram hesabına geçiş yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak Instagram profilinize gidin ve Hesap Ayarları altında “İşletme Profiline Geç” adlı bir seçenek göreceksiniz. Daha sonra uygulama içinden Facebook’ta oturum açmanız istenecektir. Sonra, bağlanmak istediğiniz Facebook sayfasını seçmeniz gerekiyor. Bağlanmak istediğiniz sayfanın yöneticisi olmalısınız ve yalnızca bir Instagram İşletme profili ile Facebook sayfasını birbirine bağlayabilirsiniz.

Instagram daha sonra Facebook sayfanızdan müşteri hizmetleri telefon numarası, e-posta adresi veya posta adresi gibi hangi iletişim bilgilerini almak istediğinizi soracaktır. Instagram Business profili oluşturmak için en az bir kişi gerekir.

İşletme profili arasındaki farkları aşağıda görebilirsiniz.

Instagram Insights geçmiş verileri almaz, bir Instagram İşletme profili oluşturulduktan sonra toplamaya başlar.

Varyasyonlar, daha önce bahsedilen kişi bilgilerine, Facebook’ta seçtiğiniz işletme türüne erişen bir “İletişim” düğmesi içerir ve ayarların dişli çarkının hemen yanında, Insights’a erişiminiz bulunur.

Hesabınızı Instagram for Business Olarak Değiştirme

Instagram Insights’ın geçmiş verileri çekmediğini unutmamak önemlidir. Bunun yerine, bir Instagram İşletme profili oluşturulduktan sonra toplamaya başlar:

Normal bir profile geri dönmek isterseniz, bunu Hesap Ayarları’ndan yapabilirsiniz.

İşletmeler için Instagram'a Nasıl Geçilir?
İşletmeler için Instagram’a Nasıl Geçilir?

Instagram Business Yeni Özellikler

İşletme profilleri: İşletme profilinin görünümü ve hissi onu normal kullanıcı hesaplarından ayırır ve iletişim bilgileri gibi bilgileri FB’den alır, ancak yine de alışveriş yapılabilir Instagram bağlantılarının kalmasına izin verir.

Analizler: Sunulan içgörü türleri, hesap açısından haftalık olarak web sitesine yapılan gösterimleri, erişimi ve tıklamaları, ayrıca post-by-postaya göre gösterimleri, erişimi ve etkileşimi içerir.

Tanıtım: Facebook’ta gönderileri “artırma” becerisine sahip olduğunuz gibi, Instagram reklamı yayınlamaktan ayrı olarak artık Instagram’da da gönderileri tanıtabilirsiniz.

Satış: İşletme hesaplarının profilinde bulunan Mağaza sekmesi , bir markanın alışverişe açık ürünleriyle etiketlenen her gönderiyi tek bir feed’de toplar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön