Facebook

Küçük İşletmeler İçin Facebook Reklam Önerileri

1.8 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük sosyal platformu olan Facebook, özelikle küçük işletmeler için bulunmaz bir fırsat. Küçük işletmelerin hedef kitlesine ulaşabilmesi ve onlara seslenebilmesi Facebook reklamları sayesinde çok daha başarılı olacaktır. Eskiden Facebook reklamları konusunda daha başarılı sonuçlar verirken, şimdi ise rekabetteki guçluk ve Facebook’un algoritması işleri daha da güçleştirmiştir.

1- Facebook Öneriler’i Kullanın (Facebook Offers)

Facebook önerilerinde özellikle tek karelik pencereleri tercih edenler için mükemmel bir araç Yani bir teklifin tüm dikkati takipçilere verilebiliyor. Bu sayede firmanızın reklamı için özel bir indirim kodu vey satış oluşturma fırsatınız olacak.

2- Hedef kitle parametresinde iyi bir yer bulun

Facebook size çok fazla öneri yapabiliyor. Bunun içinde sayfa içerisinde Scroll’u çok fazla kullanabilme imkanınız var, ancak şunu da görmezden gelmemeniz gerekiyor. Ziyaretçileriniz sitenize geldiğinde ilgili olan uygulamaları indirmeleri gerektiğinde kampanyanız objeye odaklanmalı. Yani bir örnekle açıklayacak olursak şöyle söyleyebiliriz. Sizin bir saat markanız var ve en iyi saati ön plana çıkarmak istiyorsunuz bu durumda hedef kitlenize ölçülerinizi şöyle olmalı

4-Adımda-Küçük-İşletme-Sahiplerinin-Facebook-Reklamlarını-Yükseltmesi

Küçük İşletmeler İçin Facebook Reklam Önerileri
Küçük İşletmeler İçin Facebook Reklam Önerileri

Yukarıda gördüğünüz gibi yeşil renkte olan sınırlar içerisinde olmanız gerekiyor. Eğer sizi kriteriniz spesifik ise bu durumda kampanyanız çok fazla kullanıcıya ulaşmayabilir. Başka bir parametreyi seçtiğinizde ise kampanyanız göz ardı edilebilir.

3- Test, Test, Test!

Kampanyanızın bir yatırım portföyü olduğunu düşünün. Tüm iyi yatırım uzmanları riski hafifleterek kendi portföy ve yatırımlarını çeşitlendirir. Burada bölünmüş bir test yaparsanız başarısız bir portre sergilersiniz. Eğer kampanya iyi performans göstermiyorsa, her seferinde tek bir değişkeni değiştirebilirsiniz. Reklam, çekici olmayabilir ya da C2A (Call to Action) yeteri kadar net olmayabilir. Mümkünse her seferinde bütçeyi, farklı kampanyalardaki değişkenleri test edebilmek adına bir kaç parçaya bölün. Test değişkeni hariç kampanyalarda her şeyi sabit tutun. Sadece bir kere kazanan içeriğin kombinasyonunu keşfetmiş olur ve kalan tüm yatırımınızı kampanyanıza harcayabilirsiniz.

4- Like satışları değiştirmez

Seçimi yapmadan önce mutlaka kafanızda reklam yaratıcının mesajları olması gerekiyor. Reklamlara bütçenizi ayırırken like özelliğini ön plana çıkarabilirsiniz fakat insanlar like tuşuna bastıklarında sizin müşteriniz olduğu anlamına gelmiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön