İnstagram

Markalar İçin Etkili Instagram Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da görünür olmak küçük ya da büyük işletmelerin ana hedeflerinden bir tanesidir. Instagram algoritmasından öne çıkanların ise şanslı mı yoksa bu işin arkasında önemli bir strateji mi var? Bu da en çok merak edilen konulardandır.

Aslında bu soruların yanıtları tamamen buzdağının görünen yüzüdür, çünkü bir hesabın yüksek etkileşim alması ve takipçi kazanabilmesinin ardından çok büyük bir plan vardır. Yani Instagram’da aslında gördüğünüz hiçbir şey bir tesadüf değildir.

Günümüzde sosyal medya ilk çıktığı gibi basit bir kullanımın çok daha ötesinde özellikler kazanmış durumda. Algoritmanın sürekli akıllı hale getiriliyor olması ie rekabet ortamını daha da artırıyor. Şu an sosyal medyada bende varım diyorsanız o zaman hayatta kalmak için araştırmak, güncel olmak ve strateji izleyerek hareket etmek zorundasınız.

Instagram’ın belirtmemiş olduğu algoritmaya uygun bir şekilde hareket etmek sizi başarıya taşıyacaktır. İncelenmeniz gereken analiz ve dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar vardır.

İsterseniz Instagram’ın biraz daha derinliklerine doğru inelim.

Markalar İçin Etkili Instagram Kullanımı Nasıl Olmalı?
Markalar İçin Etkili Instagram Kullanımı Nasıl Olmalı?

Fazla Takipçi Sayısı Değil Yüksek Etkileşim Hedefleyin

Instagram’da her ne kadar takipçi önemli olsa da sizin yapmanız gereken takipçi değil etkileşime önem vermek. Instagram algoritması güncelleştikçe etkileşim odaklı olarak çalışmaya başlıyor. Yani eskiden çok takipçisi olan bir hesap kazanç sağlarken şu an takipçiden daha önemlisi etkileşimi yüksek olan hesaplar

Etkileşimin altında takipçi olduğunu unutmamak gerekiyor.

Unutmayın ki etkileşiminiz ne kadar yüksek olursa takipçi sayınız da o kadar çok artmaya başlayacaktır.

Yorum ve beğeni alan hesap daima görünür olur.

Paylaşım Sıklığı

Instagram’da önemli olan az ya da çok paylaşım yapmak değildir. Her şeyin mutlaka bir kararının olması gerekir.  Eğer Instagram’da görünür olmak istiyorsan o zaman yapman gereken ilk iş günde 2 tane post paylaşımı yapmaktır.  

Eğer takipçi kaybetmek istemiyorsanız o zaman haftanın belli günlerinde sessiz kalmak daha faydalı olacaktır. Bu günlerde yorum ve beğeni yaparak farklılık oluşturabilirsiniz.

Eğer hesabınızda ilk kez içerik stratejisi oluşturuyorsanız o zaman rakiplerinizi analiz etmeniz gerekir. Markanıza benzer firma ya da kurumların içeriklerinin sayısını analiz ederseniz sizin için yol gösterici olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön