İnstagram

Markaların Yaptığı Instagram Hesap Yönetimi Hataları

Markaların Yaptığı Instagram Hataları : Sorun şu ki, beğeni ve takipçi satın aldığınızda kalite değil nicelik elde edersiniz. Elbette rakamlarınız iyi görünebilir, ancak hedef kitleniz hiçbir şey söylemeyen robotlarla doluysa, ne anlamı var?

Instagram Takipçileri Satın Almak

Aynı şey, otomatikleştirilmiş giden yorumlara ödeme yapmak için de geçerlidir. Hayranlarınızla gerçek bir bağınız yoksa ne anlamı var? Başarılı sosyal medya markaları, gerçek insanlarla bağlantı kuran markalardır. Paranız, reklamları benzer kitlelere hedeflemek için veya yaptığınız şeyle gerçekten ilgilenen takipçileri artırmak için bir yarışma düzenlemek gibi daha iyi kullanılabilir.

Markaların yaptığı etkileşimi artırma konusunda daha fazla fikir için, buradan daha fazla Instagram takipçisi edinmeye yönelik ipuçlarımıza göz atın.

Düşük Kaliteli Resimler Kullanmak

Instagram görsel bir ortamdır. Yani bir şey gönderecekseniz, bakmak güzel ya da en azından ilginç olmalı! Profesyonel fotoğraf becerilerine veya birinci sınıf bir kameraya erişiminiz olmasa bile, doğal ışıkla veya nötr arka planlarda çekim yapmayı deneyin.

Markaların Yaptığı Instagram Hesap Yönetimi Hataları
Markaların Yaptığı Instagram Hesap Yönetimi Hataları

Çok Fazla Veya Çok Az Gönderi

Instagram’da ya da herhangi bir sosyal medya platformunda doğru sayıda gönderiyi bulmak hassas bir konudur. Çok az gönderi ve temassız bakma veya unutulma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Çok fazla gönderi ve çaresiz veya sinir bozucu görünebilirsiniz.

Analitiği Görmezden Gelmek

Pazarlamacıların Instagram’da yaptığı bir başka büyük hata da verileri görmezden gelmektir. Eğilimleri ve büyümeyi tanımlayabilmek için önemli ölçümleri saplantılı bir şekilde izlemelisiniz. Bunu, kazanan maçlarının kasetini izleyen futbolcular gibi düşünün.

  1. Çok fazla hashtag kullanmak

Hiç yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir suşi barına gitmiş olan herkes, çok fazla iyi şey deneyimlemenin mümkün olduğunu bilir. Hashtag’ler, Instagram kullanıcılarının içeriğinizi bulması için harika bir yoldur. Ayrıca, içeriğinizin doğrudan spam gibi görünmesi için harika bir yoldur.

  1. Sıkıcı İçerik Yayınlamak

En büyük Insta suçu sıkıcı veya spam içerikli içerik yayınlamaktır. Kullanıcıların markanızla etkileşimde bulunmasını istiyorsanız, onlara etkileşime girecek bir şey vermeniz gerekir. Sadece gönderi yapmak için göndermeyin.  Takipçilerinize yorum yapmaları, beğenmeleri ve paylaşmaları için değer verin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön