İş

Mükemmel Instagram Reklamı Hazırlama

Instagram’ı en iyi şekilde kullanabilmek ve reklamınızı hazırlayabilmek geri dönüş konusunda size en doğru sonucu verecektir. Bu makalemizde ise mükemmel Instgram reklamı nasıl hazırlanır detaylıca anlattık.

 1. Nadir ama Mükemmel Instagram Reklamı

Hizmetleriniz ve ürünleriniz ile ilgili durmaksızın sürekli olarak reklamlarla takipçilerinizi rahatsız etmeyin. Eğer bunu yaparsanız reklamınız her yerde gördüğünüz sinir bozucu milyonlarca reklamlardan bir farkı olmaz.

 1. İnsanlar İnsanları Sever

İnsanların, kendiler gibi insanların bulunduğu içeriklere daha iyi tepki gösterdiğini biliyor muydunuz? Kendileriyle aynı demografide bulunan insanların yer aldığı içerikler insanların hoşlarına daha fazla gidecektir.

 1. Komik Olun

Instagram reklamı : Mizaç sosyal medyada çok önemli bir faktördür. Kanıtını görmek için Facebook, Twitter ve Youtube gibi platformlarda çok popüler olan aşırı komik viral içeriklere bir göz atmanız yeterlidir. Instagram da o platformlardan hiç farklı değil. Mizaç dolu reklamlar hem eğlendirir hem de insanlarda zamanla gelişmiş olan “reklam karşıtı” düşünceleri yok eder.

"Mükemmel

 1. Marka Hikayeleri Paylaşın

Günümüzde kaliteli reklamlar hikaye anlatımı ile eşleşiyor. Bu özellikle sosyal medya için geçerli çünkü sosyal medya kullanıcıları; marka ve kişilerin hayat hikayelerini okuyor, dinliyor ve bunlara bakıyor. Bu şekilde yaparsanız takipçileriniz sizi çok sevecektir. Bu yüzden reklamlarınızı marka hikayenize göre hazırlayın. Her reklamınız; normal yayın programınızı bozacak şekilde olması yerine marka hikayenizin yeni bir bölümü şeklinde olsun.

 1. Duygulara Hitap Edin

Instgram reklamı : Etkili reklamların ortak özelliği nedir? Hepsinin dram faktörüne sahip olmasıdır. Aynı şey Instagram için de geçerlidir. Takipçilerinizin duygularına hitap edecek şekilde Instagram reklamları hazırlayın. Sevgi, tutku, aitlik duygusu, nostalji veya markanız hangi duyguya hitap etmek istiyorsa bu duygular reklam içeriklerinizde bulunsun. Reklamlarınızın, görsel içeriklerinizin doruk noktası olmasına özen gösterin.

 1. İlgi Çekici Olun

Instagram’da sıkıcı olmak yapabileceğiniz en büyük hatadır, hele içeriklerinizle takipçilerinizi müşteriye dönüştürmek isteyen bir markaysanız.

 1. Klişelerden Uzak Durun

Her üvey anne kötü olacak diye bir kural yoktur. Ayrıca her ev hanımı mutfakta önlük takmak zorunda değildir. Çoğunlukla zamanı geçmiş sözcükler, cümleler ve fotoğraflarla bombardımana uğruyoruz.

 1. Basit Olun

Karmaşıklık reklamların ölüm nedenini oluşturur. 640 x 640 piksellik minicik Instagram içeriğine ekleyeceğiniz mesajların mümkün olduğunca minimum olmasına dikkat etmeniz lazım. Mümkünse sadece bir tane nesne belirleyin. Sonrasında 1-2 satır yazı ve logonuzu ekleyin. İşte (neredeyse) reklamınız hazır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön