İnstagram

Organik Olarak Instagram Takipçi Kazanma Yolları

Instagram, çocuklar için eğlenceli bir uygulama olarak ilk izlenimini hızla geride bıraktı ve bireyler ve markalar için ciddi bir içerik pazarlama, satış, ağ oluşturma ve kitle oluşturma aracı haline geldi. Günde 60 milyon görüntü ve 1,6 milyar beğeni paylaşan 200 milyondan fazla aktif aylık üye ile gezegendeki en popüler sosyal ağ sitelerinden biridir.

Çoğu sosyal ağdaki markaların etkileşim oranları% 0,1’den az, ancak Instagram hepsini uçuruyor. Ortalama Instagram nişan bir de markalar için oran  2014 Forrester çalışmada bir destan oldu  Facebook’ta daha 58 kat daha yüksek.

Elbette, Facebook’tan 58 kat daha fazla etkileşim kulağa hoş geliyor, ancak Instagram’da olduğundan çok daha iyisini yapabilirsiniz.

  1. Markalı Bir Hashtag Oluşturun

Özel, veya markalı bir hashtag, esasen en iyi içeriğinizden bir koleksiyon oluşturmanıza olanak tanır. Potansiyel bir takipçi sizi yüksek düzeyde hedeflenmiş başka bir etiket aracılığıyla bulduğunda, en iyi gönderilerinizi gördükten sonra takip etme olasılığı daha yüksek olacaktır.

  1. Özel Hashtag’inizi Çapraz Tanıtın.

Şirketiniz için organik bir hashtag oluşturmuş olmanız çok güzel, ancak bunu sizinle ilgili içeriği paylaşmak için kullanmayı kim bilebilir?

Organik Olarak Instagram Takipçi Kazanma Yolları
Organik Olarak Instagram Takipçi Kazanma Yolları
  1. Sektöre Özel Hashtag’ler Kullanın

Öncelikle sektörünüze özgü olmayan terimler kullanmak, çok az takipçi kazanmanıza neden olur. Bu durumda, gönderilerinizde hedef kitlenizin  özellikle göz atacağı hashtag’ler kullanmanız gerekir. Ne kadar spesifik olursanız, ilgilendiğiniz insanlarla o kadar ilgilenir ve takipçi olma şansları o kadar yüksek olur. Ek olarak, daha hassas etiketler kullanmak, hedeflediğiniz aynı kişilerin izlenmesi için yarışan rakiplerin sayısını azaltacaktır. Sonuç olarak, hesaplarınızın bulunması ve dolayısıyla takibi daha kolay olacaktır.

  1. Sıkıcı Olmayın.

Instagram altyazı fikirleri söz konusu olduğunda, tek kelimelik, bariz hashtag’lerin ötesine bakmanız gerekir. Elbette, bunları da kullanmak istiyorsunuz, ancak karıştırın ve hikayenizin bir bölümünü anlatmak için hashtag’ler kullanın. Komik, ironik veya çirkin olun sadece sıkıcı olmayın yeter.

Her gönderi için, konu ile ilgili hashtag’lerin yanı sıra, mümkün olan her yerde trend olan, popüler hashtag’lerin bir karışımını kullanın. Bu size daha fazla takipçi sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön