Facebook

Rakibinizin Facebook Reklam Stratejisini Nasıl Ortaya Çıkarırsınız?

Rakip araştırması, pazarlamanın büyük bir parçasıdır. Rakiplerinizin ne sağladığını, izleyicileriyle bağlantı kurmak için hangi mesajları ve teklifleri kullandıklarını ve bulmacaya nasıl uyduğunuzu anlamak her zaman iyi bir fikirdir.

Birçok marka ve pazarlamacı bunu anlar ve anahtar kelimelerden sosyal kampanyalara kadar her konuda rakip araştırması yapar, ancak büyük bir yüzdesi ya unutur ya da Facebook Reklamlarına nasıl devam edileceğinden emin değildir.

Rakibinizin Facebook Reklam stratejisini ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz inanılmaz kaynaklar ve stratejiler var. Bu yazıda, stratejilerini belirlemek, neyin işe yarayacağını değerlendirmek ve bunları kendi markanıza uyarlamak için hangi araç ve taktikleri kullanabileceğinize yakından bakacağız.

Facebook – Rakiplerinizin Yaptıklarını Neden Önemsemelisiniz?

Rakipleriniz Facebook Reklamlarında ne yapıyorlarsa yapsınlar her zaman biraz gizem olmuştur, ancak bugün mevcut olan araçlar bunu değiştirdi. Bu reklam stratejilerini ortaya çıkarmak, diğer kanallarda ne yaptıklarını görmekten hala çok daha fazla iş ama kesinlikle buna değer.

Çoğu markanın Facebook’ta organik pazarlamalarına bolca zaman ayırdığını, ancak reklamların paranın reklam olduğu yer olduğunu unutmayın. Sayfalar için organik erişim yıllardır sürekli olarak azalmakta ve bu durum, akışlarındaki gönderilerle en ilgili takipçilerinize bile ulaşmanızı zorlaştırmaktadır.

Evet, ödemek zorundasınız, ancak önemli ölçüde daha fazla gösterim ve sonuçta sonuç elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, Facebook Reklamlarının biraz yanıltıcı olabileceğini unutmayın. Doğru stratejileri bulmak, bu dönüşümleri elde etmenin anahtarıdır ve rakiplerinizin neler yaptığını görme yeteneği büyük bir avantajdır.

Rakibinizin Facebook Reklam Stratejisini Nasıl Ortaya Çıkarırsınız?
Rakibinizin Facebook Reklam Stratejisini Nasıl Ortaya Çıkarırsınız?

Hedef kitlenize değer sunmak için neleri farklı şekilde yapabileceğinizi anlarken, en iyi stratejilerini kendiniz için yakalayabilir, onları uyarlayabilir veya hatta onları aşmaya çalışabilirsiniz. En güçlü kampanyalarını belirlemek, size, o kadar iyi performans göstermeyen reklamlar için boşa harcanmış olabilecek bir miktar zaman ve para kazandırabilir ve size hızlı bir şekilde karlı olabilecek bazı harika bilgiler verir.

Trendleri ve Reklamların Uzun Ömrünü Arayın

Rakiplerinizin şu anda Facebook Reklamlarında ne yaptığını değerlendirmenize yardımcı olabilecek bir dizi farklı araca bakacağız.

Bunu yaparken, burada hatırlanması gereken önemli bir şey var: tek bir reklam, genel bir Facebook Reklam stratejisinin veya hatta başarılı bir stratejinin göstergesi değildir. Pazarlamacılar, neyin işe yaradığını görmek için her zaman test reklam kampanyalarını böler; bu nedenle, rakibiniz için hiç işe yaramayan bir reklam kampanyası için bir stratejiye girip kopyalarsanız, ikiniz de paranızı boşa harcarsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön