Google

Remarketing Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama kampanyalarınızın iyi sonuçlar vermesini istiyorsanız, ziyaretçilere müşteri olmak için ikinci bir şans sunabilmelisiniz. Bu ikinci şans,  Remarketing olarak da bilinen bir fırsattır.

Dönüşümlerinizi artırmak ve olası satış yaratma  çabalarınızın getirisini artırmak istiyorsanız, bu sizin şansınız. Remarketing nedir, nasıl çalışır, kampanyalarınızı iyileştirmek için birkaç ipucu ve henüz bilmediğiniz 10 Remarketing stratejisi aşağıda belirtilmiştir.

Bir Remarketing stratejisine sahip olmak, kullanıcılara onlar için orada olduğumuzu hatırlatmak anlamına gelir.

Remarketing nedir?

Remarketing , web sitenizi  veya içeriği daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için kişiselleştirilmiş reklam kampanyaları oluşturmaktır .

Remarketingin arkasındaki temel fikir, markanızı veya ürünlerinizi zaten bilen ve bu nedenle çok daha yüksek dönüşüm şansı olan kullanıcılara ulaşmaktır. Her şey, kullanıcıyı birkaç kez hedeflemek, ilerledikçe onları kişiselleştirmek ve kullanıcıyı dönüşüm hunisinde ilerlemeye teşvik etmekle ilgilidir.

Şu anda en popüler  Remarketing  aracı, bu makalede odaklanacağım konu olan Google AdWords’dür. Her durumda, temel kavramlar elbette başka araçlara da uygulanabilir.

Süreç iki adıma indirilebilir:

  1. Kullanıcı web sitemizi ziyaret eder veya markamızın içeriğini tüketir.
  2. Bu kullanıcı daha sonra bir çerezle etiketlenir ve bir Remarketing listesine eklenir.

Kullanıcıların bu listeye nasıl dahil edildiklerine ve gösterildikleri reklam türlerine bağlı olarak, farklı Remarketing türleri vardır  :

Standart :

Daha önce bir sayfayı ziyaret etmiş kişilere görüntülü reklamlar gösterir. Reklamlar, görüntü ağındaki web sitelerinde ve uygulamalarda gösterilir (Google AdWords ile, bu ağ 2 milyondan fazla web sitesini içerir).

Dinamik: 

Standart remarketinge benzer, ancak farklı olarak reklamların, kullanıcıların web sitesinde baktıkları ürün ve hizmetlere bağlı olarak kişiselleştirilmesi.

Remarketing Nedir ve Nasıl Yapılır?
Remarketing Nedir ve Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamalar için: 

Reklamlar özellikle uygulamada ve mobil web sitelerinde gösterilir.

Arama motoru reklamları için: 

Bu tür bir kampanya görüntülü reklamları içermez, ancak web sitemizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılar Google’da arama yaparken gösterilir. Bu, hedefimizi önemli ölçüde daraltalım: Sadece web sitemizi ziyaret etmiş kişiler değil, aynı zamanda ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili şeyler arıyorlar.

Video: 

Video Remarketingde, listemizi bir web sitesini ziyaret eden kişilere göre değil, videolarla veya bir YouTube kanalıyla etkileşime giren kişilere göre oluşturuyoruz. Reklamlar daha sonra YouTube’un içinde, web sitelerinde ve uygulamalarda gösterilir.

Dağıtım listesine göre: 

Burada, reklamlarımızın, örneğin haber bültenimize abone olan kişiler gibi önceden toplanmış e-posta adreslerinin belirli bir listesinde gösterilmesini seçebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön