İnstagram

Sosyal İçerik Kalitesini Artırmak

Başarılı bir sosyal medya stratejisinin, kullanıcılara yüksek kaliteli ve ilgi çekici içerik sunmayı gerektirdiğini biliyoruz.

Ancak sosyal medya, oluşturduğunuz içeriği iyileştirmenize ve hedef kitlenize daha da fazla değer sunmanıza yardımcı olmak için gerçekten kullanılabilir mi?

İçeriğin ve sosyal medyanın birbirini beslemesi ve bu doğada birlikte çalışması çok önemlidir.

Bu, gerçekten harika dijital pazarlama stratejilerini diğerlerinden ayıran şeydir.

İçerik pazarlama çabalarınızı iyileştirmek için sosyal medyanın kullanılabileceği sonsuz yollar olsa da, bu gönderi, içeriğinizi sosyal medya ile iyileştirmenin en etkili dört yolunu keşfedecek.

Hedef Kitlelerinizi Daha İyi Anlayın

Birincisi ve en önemlisi, sosyal medya, izleyicilerinizi tanımak için en güçlü araçlardan biridir. Müşterilerinizin günlük yaşamları hakkında bilgi edinmek için sosyal medyayı kullanmıyorsanız, bunu doğru yapmıyorsunuz demektir.

Sosyal İçerik Kalitesini Artırmak
Sosyal İçerik Kalitesini Artırmak

Aşağıdakileri bilmeli ve kolayca cevaplayabilmelisiniz:

 • Müşterileriniz ne zaman çevrimiçidir?
 • Ne tür içerikleri severler?
 • Ne içeriği ne değil gibi?
 • Başka hangi markalarla etkileşime giriyorlar?
 • Hangi içeriği ve nasıl paylaşıyorlar?

Tüm bu bilgiler içerik pazarlama çabalarınıza rehberlik etmek için kullanılabilir ve kullanılmalıdır.

Müşterilerinizin sosyal medyada ne zaman en aktif olduklarına dair sağlam bir anlayışla, içeriğinizi paylaşmak için ideal zamanı belirleyebilir, sonuçta erişim ve katılımı artırabilirsiniz.

Müşterilerinizin ne tür içerikleri sevip sevmediğini biliyorsanız, başarısız olma ihtimali yüksek alakasız içerikler hazırlamak için sonsuz saatler harcamaktan kaçınabilirsiniz .

Sosyal Medyayı Dinleme Aracı Olarak Kullanın

Bu bulgulara göre hareket etmek, dijital pazarlama stratejinizi bir bütün olarak geliştirmenize yardımcı olacaktır, ancak bu makale uğruna, içeriğinizi nasıl olumlu yönde etkilediğine odaklanacağız.

İçerik birçok farklı ihtiyaca hizmet eder. Hedef ister sitenize trafik çekmek, anahtar kelime sıralamalarını yükseltmek veya satış ekibinizi etkinleştirmek olsun – günün sonunda içeriğin hedef kitlenizin ihtiyaçları ile uyumlu olması gerekir, aksi takdirde ticari etki yaratmaz. Bu kesinlikle basit bir iş değil, ancak sosyal dinleme bunu kolaylaştırmaya yardımcı oluyor.

İçerik Seçimi

Seyircinizi sıkmayın. Yalnızca markanız hakkında konuşuyor ve tek bir ses veya bakış açısı sunuyorsanız, içerik son derece sıkıcı hale gelir. Düzgün yapıldığında, içerik küratörlüğü topluluktaki kilit üyelerle etkileşime geçmeye , fikir liderleri ve endüstri uzmanlarıyla etkileşime geçmeye ve izleyicilerinize benzersiz bakış açıları ve değer sunmaya yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön