İnstagramManşet

Sosyal Medya Yönetiminde Merak Uyandıran Paylaşımlar

Sosyal medya yönetiminde başarı : Sosyal medya da başarı sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken ilgi çekici paylaşım ve metinler hazırlamanız, çünkü insanlar farklı olana ilgi duyar ve özellikle sosyal medya da gördüğünü ikinci kez görmeye tahammül edemez. Herkesin sosyal medyada bir hesabının olduğu ve paylaşım yaptığı günümüzde bir markanın rekabet çerçevesinde kendisini ön plâna çıkarabilmesi için yapması gereken birtakım görevler var. Yani artık şunu öğrenmek gerekiyor ki; her sosyal medya plâtformunun kendine göre bir dili ve dinamiği vardır. Yani plâtformlardaki kitleler birbirinin aynı şeyi düşünmüyorlar. Bu nedenle de plâtformlar arasındaki fikir farklılıklarını göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Örneğin Twitter’de paylaşmış olduğunuz bir yazı Instagram kullanıcılarının ya da Facebook kullanıcılarının ilgisini çekmeyebilir. Ya da bunu tam tersi olarak değerlendirebilirsiniz. Bunun için her mecrayı ayrı bir şekilde değerlendirip ele almanız gerekiyor.

Peki, bunları yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir?

Sosyal Kitlenizi Çok İyi Anlamanız Gerekir

Sosyal medyada başarılı olmanın yollarından birisi hedef kitlenin tanınmasıdır. Eğer hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapmazsanız bu durumda kitleniz yavaş yavaş gitmeye başlayacaktır. Bu nedenle kitlenizin neler talep ettiğini ve beklediğini çok iyi analiz etmeniz gerekir. Bu analizi yaparken onların hoşlarına giden ne, hangi paylaşımlar ilgisini çekiyor? Gibi başlıkların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşım yaparken ben herkes için paylaşım yapıyorum algısından kurtulmanız sizin için sağlıklı olacaktır.

Sosyal Medya Yönetiminde Merak Uyandıran Paylaşımlar
Sosyal Medya Yönetiminde Merak Uyandıran Paylaşımlar

Sosyal Medya Olma Sebebiniz Ne?

Sosyal medyada bende varım demek için mi paylaşım yapıyorsunuz yoksa hedefinizde geri dönüşüm mü var? Eğer istediğiniz geri dönüşümü almak ise o zaman hedef kitle analizi kaçınılmaz bir gerçektir. Yapacağınız analiz neticesinde elde edeceğiniz bilgileri kullanarak kendinize bir strateji belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medya’da Üslûp Önemli!

Sosyal medyada etkileşimi artıran konulardan birisi de hedef kitlenizle olan iletişimdir. Bunun için kitlenize nasıl yaklaşmanız gerektiğini mutlaka bilmeniz gerekiyor. Hedef kitlenizle kullanacağınız dil, ton ve amaç kitlenin yapısını öğrendikçe işlerin daha da kolay ilerlemesine neden olacaktır.

Tüm Plâtformlarda Olmalısınız

Sosyal medya plâtformları birbirinden farklı hareket eder. Ancak her plâtformda sizinle ilgilenecek olan birileri mutlaka vardır. Daha fazla kitleye erişmek istiyorsanız mutlaka bu plâtformlarda olmanız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön