Facebookİnstagram

Sosyal Medya Yönetiminde Süreklilik Neden Önemli?

Markalaşma, özellikle sosyal medya stratejinizde tüm işletmeler için çok önemlidir. Yine de, daha fazla işletmenin marka sürekliliğinin önemine odaklanması gerekiyor.

Çünkü marka sürekliliği, sosyal medyada her gönderi yaptığınızda, hedef kitlenizin sizi logonuz, renk paletiniz, sloganınız vb. Aracılığıyla tanımaya başlamasını sağlayacaktır. Ve sonunda hedef kitlenizin algılayacağı marka kimliğinizin temelini oluşturur.

Dolayısıyla, sosyal medyada marka sürekliliği sağlamak istiyorsanız, işte markanızın daha fark edilir olmasını sağlamanın beş adımı.

  1. İşletmenize Uyan Mükemmel Bir Logo Tasarlayın

Size söyleyeyim, şirket logonuzun markanız için çok önemli olduğunu söylemek çok fazla değil. Çünkü logo sadece üzerinde işletme adınızın bulunduğu harika görünen bir simge değildir. Aynı zamanda şirketinizin gerçekte neyle ilgili olduğunu da temsil eder. Logonuzu tasarlamaları için grafik tasarımcıları veya dijital ajansları işe almaya başlamadan önce, benzersiz ve çekici olmanın yanı sıra, insanların logonuzda ne görmesini istiyorsunuz?

  1. Marka kimliğinizi oluşturun

Sosyal medyada her bir şey paylaştığınızda, hedef kitlenizle tepkiler verin, hatta seçtiğiniz iletişim tonu, insanların sizde ne tür marka kişiliğinizi ve kimliğinizi gördüğünü belirler. Güçlü ve tutarlı marka kimliği, markanızı daha iyi tanımlamanıza ve ürün ve hizmetlerinizi satmanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca, markanızın hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize daha derin bir düzeyde bağlı hissetmesini sağlayacak markanızı sattığınızı da lütfen unutmayın.

Sosyal Medya Yönetiminde Süreklilik Neden Önemli?
Sosyal Medya Yönetiminde Süreklilik Neden Önemli?
  1. Temel değerlerinizi sloganınızı sonuna kadar kullanın

Muhtemelen dünyadaki birçok büyük markanın her zaman akılda kalıcı bir slogan olduğunu fark etmişsinizdir. Örneğin Apple’ın “Farklı Düşün” veya KFC’nin “İyi Parmak Yalama” sloganı bu tarz sloganları her fırsatta kullanmaya devam etmelerinin nedeni, markaların temel değerlerini çok iyi yansıtmalarıdır. Bu nedenle, güçlü bir anlamı olan çarpıcı bir sloganın olması, marka farkındalığınızı desteklemek ve izleyiciyi çekmek için bir sosyal medya içerik stratejisi oluşturmaya gelince çok yararlı olacaktır.

  1. Kapsamlı bir marka kimliği kılavuzu oluşturun

Sosyal medyada herhangi bir adım atmadan önce marka kimliğinizle çok tutarlı olmanız gerektiğini unutmayın. Hedeflerinizin ve yaklaşımınızın net olduğundan emin olmak için, derinlemesine bir marka kimliği kılavuzu hazırlamak, markanızı doğru yaklaşıma yönlendirmeye yardımcı olacaktır. Harika bir marka kimliği kılavuzu, sosyal medyadaki varlığınız için ihtiyacınız olan her şeyi tanımlamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön