İnstagram

Sosyal Medyada Başarısız Olmanın 5 Nedeni

Sosyal medyada başarısız olma : Sosyal medya gelişiyor ve ilgi her geçen gün artıyor. Bu alanda ilginin artması yeni yeni girişimlerinde ortaya çıkmasına imkan sağlarken uygulama sürekli kendisini yenilediğinden dolayı algoritmasını da değiştiriyor. Değişim organik erişim oranını değiştirirken, sosyal medya da başarısız olmanın da bağlandığı önemli birkaç neden kendisini hissettiriyor.

Facebook almış olduğu kararlarda arkadaşların ve ailenin paylaşmış olduğu içeriklere öncelik verecek.

Facebook News Feed’in yeni güncellemesi sonrasında markaların paylaşımlarında organik erişim önemli derece de düşüş yaşandı. Organik erişimin daha çok artırılması için yapılan tavsiyeler arasında ise yalnızca Facebook gruplarına odaklanma ve Facebook’u terk etme düşüncesi dahi yer alıyor.

Aslına bakarsanız bunları yapmak yerine daha mantıklı hareket ederek sosyal medyayı kullanırken ne beklediğinizi düşünmek gerekiyor.

Neden Sosyal Medyada Olmak İstiyorsunuz?

Sosyal medyada dijital pazarlama kanallarını kullanmak istiyorsanız o zaman dikkat etmeniz gereken önemli husus var. Bu alanı kullanmanın en önemli nedeni belli bir kitleye ulaşabilmek ve ürün ya da hizmetlerinizi reklam yoluyla daha fazla insana ulaştırmak.

Peki, sosyal medyada başarısız olmanıza ve amacınıza ulaşmamanıza neden olan şey ne?

Topluluğu Yanlış Anlamak

Sosyal medya da topluluk oluşturmak çok önemli, ancak birçok kişinin yaptığı şey topluluk kavramını yanlış anlamak yani bu insanlar takipçilerin bir anda yönlerini değiştirecek olan içeriklere odaklandıklarını düşünüyorlar.

Reklama Önem Vermemek

Sosyal medyayı kullanıyoruz, fakat sosyal medyada olmazsa olmazın da reklam olduğundan bir haber yaşıyoruz. Yani para harcamadan para kazanmanın mümkünü yok.

Havalı Taktikler

Siz stratejinize değil de taktiklere önem verirseniz her zaman kaybedersiniz. Yani sahte hesaplar, sahte takipçiler gibi göz kamaştırmaya yönelik her girişimin sizi bir süre sonra etkileyeceğini unutmayın.

Verileri Anlamak

Bir sosyal medya ağını kullanıyorsanız asla zayıf olmamanız gerekiyor. Yani stratejiniz ve buradan elde edeceğiniz verilerinizi çok iyi toparlamanız gerekiyor. Verileri ölçememek sizi başarısız yapacaktır.

Marka Değilsiniz

Büyük bir markaymışsınız gibi hareket ediyorsunuz, fakat siz hala büyük değilsiniz. Eğer taklit ettiğiniz birileri varsa onlar gibi olmak yerine kendiniz gibi olmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön