Dijital Pazarlama

Yeni Başlayanlar İçin Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlama yeni başlayanlar için bir kroki olması amacıyla, dijital pazarlamada kullanılan tüm yöntemleri ayrı ayrı açıklamaya çalışacağız.

Google Adwords Reklamları

Dijital pazarlama en temel tekniklerinden birisi arama motorlarının, sonuçları arasında yer alan reklamlardır.  Google bu yöntem ile, arama sonuçlarının en üst ve en alt bölümünde reklam vermeye olanak tanımaktadır. Arama ağı reklamları, ilgili anahtar kelimelerde hedef kitleye ulaşmak için etkili bir yoldur. Her gün milyonlarca aramanın yapıldığı Google’da, Adwords ile hedef kitleye ulaşacak doğru anahtar kelimelere verilen reklamlar ile önemli başarılar elde edilebilir.

Dijital Pazarlama ve Görüntülü Reklam Ağı

Bu yöntem, Google’ın reklam ağı içerisinde yayıncı konumunda olan web sitelerindeki reklam alanları aracılığıyla tanıtımınızı yapar. Bu teknikte de hedef kitleye uygun kategorilerdeki web siteler ile eşleşme yapılarak reklamlar yayınlanır.

"Yeni

Video Reklamlar

Markanızın tanıtımı için hazırlanmış bir videoyu, Youtube ve Google Görüntülü Reklam Ağı içerisinde yer alan websitelerde yayınlayabilirsiniz. Video reklamlar dikkat çekicilik açısından bir adım daha iyi konumdadır.

Alışveriş Reklamları

Google’ın alışveriş sekmesinde yer alan ve doğrudan ürünleri kullanıcı ile buluşturan bölümde yer almanızı sağlayacak reklam modelidir. Bu yöntem e-ticaret siteleri için oldukça etkili sonuçlar doğurmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Sitenizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerde, arama sonuçlarında daha iyi bir konumda yer almasını sağlayacak, site içi ve dışı çalışmalardır. SEO çalışmaları, arama motorlarının sitenizi daha kolay ve hızlı bir şekilde anlamasını sağlar. İlgili anahtar kelimelere yönelik yapılacak çalışmalar ile arama motorlarının içeriğinizi anlamlandırması hızlandırılmış olur. Aynı zamanda site dışarısında yapılacak çeşitli çalışmalar ile belirlediğiniz anahtar kelimelerdeki otoritenizi güçlendirebilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya platformları, internet kullanıcılarının en yoğun şekilde kullandığı platformların başında yer alıyor. Hedef kitlenize ulaşmak için sosyal medyayı kullanmak da elbette ki etkili yöntemlerden bir diğeri. Markanıza veya ürününüze en uygun platformları belirleyip, bu platformlar içerisinde de hedef kitlenize göre bir filtreleme yaparak reklam vermeniz; geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

İçerik Pazarlaması

Artık oldukça hızlı bir şekilde içerik tüketimi yapıyor ve sürekli yenilerini arıyoruz. Sosyal medyada, video platformlarında ve bloglarda her gün milyonlarca içerik yayınlanıp, tüketiliyor. Yani içerik hayatımızın olmazsa olmazı haline geldi. Bu doğrultuda arama motorları da en kaliteli içeriği üreten web siteleri öncelikli olarak gösteriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön