Google

Yeniden Pazarlama Reklamı Nedir?

Yeniden pazarlama, geri dönüşümleri artırmak, marka bilinirliğini mükemmel hale getirebilmek için tercih edilen bir araçtır. Bu nedenle Google pazarlama reklamı nedir ve nasıl yapılır? Çok iyi bilmek gerekir.

Google Yeniden Pazarlama Nedir?

Google pazarlama yöntemi, sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kişilere yeniden görüntülü reklamlarla ulaşabilmek demektir. Etkili bir pazarlama ağı olan yeniden pazarlama sayesinde doğrudan potansiyel müşterilerinize hitap etmiş olursunuz.

Google pazarlama tekniğini kullanarak bir kampanya hazırladığınızda şu hedefleri de kapsam içerisine almış olursunuz.

 • Daha önce sitenize gelmiş ve satın alma eylemini gerçekleştirmiş olan kullanıcılarınızı hedeflersiz.
 • Daha önce sitenize bir şekilde gelmiş olan kişilere kendinizi ve markanızı yeniden gösterebilme imkanı yakalarsınız.
 • İnternette firmanız hakkında daha çok bilgiye sahip olunmasını sağlarsınız.

Yeniden Pazarlamayı Başarılı Yapan Nedir?

Sizi daha öncede tanıyan insanlara ulaşmış olmanız, marka bilinirliğinizi daha çok bastıracağı gibi, sunduğunuz hizmetten tekrar ek dönüşüm elde edebilirsiniz.

Daha önce bir kez sitenizi ziyaret etmiş, fakat daha sonrasında gelmemiş olmanın birtakım nedenleri vardır. İnsanlar markanızın farkında olsa da sunmuş olduğunuz hizmet ya da ürünler ilgisini çekmemiş olabilir. Fakat bu daha sonra sizin ürünlerinizle ilgilenmeyeceği anlamına gelmez. Bu insanlar sitenize bir şekilde gelmişlerse mutlaka sektörünüzün bir alanıyla haşır neşir olmuşlar demektir. Bu nedenle bu insanlara sürekli olarak kendinizi hatırlatıyor olmanız sizin sattığınız bir ürüne ihtiyaç duymaları halinde size gelmelerine neden olacaktır.  

Yeniden Pazarlama Reklamı Oluşturma

Yeniden pazarlama yani Google Adwords sistemi için bir reklam alanı oluşturmak ve bunu etkinleştirmek istiyorsanız 3 temel bileşene dikkat etmeniz gerekir.

 1. Kitle

Bunlardan birincisi iyi bir kitle oluşturmak, çünkü kitle sizin her zaman ulaşmak zorunda olduğunuz insan topluluğudur. Kitle belirlediğiniz de ziyaretçilerinizi bir havuzda toplamış olursunuz. Geri pazarlama listesi olarak da isimlendirilebilen kitle, reklamveren tarafından belirlenir.

 • Kampanya

İkinci adımınızda bir kampanya oluşturmalısınız. Çünkü kampanyalar her zaman kullanıcıların ilgisini çeker ve cazip bir seçenek gördüklerinde doğrudan satın alıma yönelebilir.

 • Metin

Son adımda ise hazırlamış olduğunuz kampanyanızla ilgili dikkat çekici bir metin olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön